Klub Żeglarski OstródaKlub Żeglarski Ostróda
# Życzenia dla:
Pogoda dla Ostródy # Pogoda dla Żeglarzy # NAJPOPULARNIEJSZY KLUB WARMI I MAZUR !
Klub Żeglarski Ostróda na  Facebook
Współpracujemy
Animex S.A. Morliny
JEANNEAU by Ostróda Yacht
Telewizja Ostróda
 
 
Klub Żeglarski Ostróda
 
 
Dane zawarte na stronie nie stanowią
oferty handlowej.

©
Klub Żeglarski Ostróda
Z ŻYCIA KLUBU ŻEGLARSKIEGO OSTRÓDA
... Ważne Wydarzenia, Spotkania, Bale, Prace, Inwestycje, Wieczory Szantowe, Zawody ....
ROK 2013
I Zawody Strzeleckie - 30 listopada 2013
W dniu 30 listopada 2013 odbyły się I Zawody Strzeleckie o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda. Zawody obyły się na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego GARDA w Kaczorach. Zawodnicy strzelania z karabinu centralnego zapłonu, karabinu bocznego zapłonu i pistoletu bocznego zapłonu. Rywalizacja był zacięta o czym mogą świadczyć niewielkie różnice punktowe i tak w kategorii kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Ela Feltynowaska, a wśród mężczyzn Marek Kamiński.
Serdeczne podziękowania należą sie sędziom z Klubu Strzeleckiego Garda, którzy profesjonalnie rozegrali trójbój strzelecki. Serdecznie gratulacje dla zwycięzców.
 
 
Rejs Samotnych Żeglarzy - Ostróda 2013 Solo Challenge 24 Hour Non Stop
Piękna słoneczna pogoda i idealny wiatr towarzyszyły drugiej edycji Rejsu Samotnych Żeglarzy Ostróda 2013 Solo Challenge 24 Hour Non Stop, który odbył się w dniach 14-15 czerwca 2013 na akwenie
jeziora Drwęckiego w Ostródzie. Organizatorem rejsu była Grupa Ostródzkich Żeglarzy i Klub Żeglarski Ostróda. W tej edycji na start zgłosiło się 14 śmiałków, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości
swoich jachtów w 24-godzinnym rejsie po trasie Ostróda-Piławki-Ostróda. Rejs rozpoczął się o godzinie 17:00 przy wietrze z kierunku północno- zachodniego i sile 4-5 B, z upływem czasu wiatr zaczął słabnąć a po zachodzie słońca siła wiatru wynosiła 0-1 B i tylko czasami pokazywały się niewielkie podmuchy. O wschodzie słońca żaglarzy przywitała lekka mgła i z upływem dnia wiatr ponownie zaczął przybierać na sile, i po południu osiągnął 3-4 B z kierunku południowo-zachodniego. O godzinie 17:00 następnego dnia czyli po 24 godzinach 12 żeglarzy powróciło bezpiecznie do portu w pięknej paradzie jachtów gdzie czekała na nich spora grupa kibiców witając uczestników brawami. Na zakończenie rejsu pierwsza trójka żeglarzy, która przebyła najdłuższy dystans otrzymała puchary, a każdy z uczestników pamiątkowe dyplomy, koszulki, banderki i drobną nagrodę rzeczową.
Dodatkowo dwójka najmłodszych żeglarzy Alicja i Paweł w wieku 15 i 16 lat otrzymała puchary za udział. Cieszy fakt, iż impreza choć wymagająca to zachęciła większe grono żeglarzy, niż w pierwszej edycji. Każdy żeglarz przebywał na jachcie sam i musiał sobie poradzić ze wszystkim czynnościami życiowymi, technicznymi oraz przez cały czas prowadzić jacht, a wszystko to bez pomocy z zewnątrz. Rejs opiera się na podobnych zasadach jak wszystkie morskie regaty samotników takie jak Puchar Poloneza z tym, że odbywają się na śródlądziu i trwają 24 godziny.
Duże podziękowania należą się dla Komandorów rejsu którzy czuwali nad bezpieczeństwem imprezy oraz dla Firm GAZ Kazimierz Punpur, Castor, E-RGB oraz patronom medialnym Telewizja Mazury, SailPortal.pl, Magazyn Wiatr, bez których impreza była by dużo skromniejsza.
Zapraszamy już za rok na trzecią edycję Rejsu.

Wyniki końcowe
1. Cezariusz Wróblewski na jachcie Sparrow, Focus 650
2. Bartłomiej Jursza na jachcie Szkrab, Focus 650
3. Jacek Cycyński na jachcie Olwik, Focus 650
4. Paweł Raszkiewicz na jachcie Cygnus II, VIS 65
5. Maciej Kant na jachcie Tetrius, Focus 650
6. Krzysztof Kołakowski na jachcie Seadra, Janmor 31
7. Grzegorz Sękowski na jachcie Nina, Micron
8. Kazimierz Punpur na jachcie Dionizos, Sasanka 620
9. Jarosław Dworowski na jachcie Mała Syrenka, Sasanka 660
10. Alicja Kurowska na jachcie Trzy Syrenki, Viva 700
11. Zbigniew Kłosiewicz na jachcie Karaś, Nash 20
12. Michał Paszkowski na jachcie Dziuba, Janmor 20
Wycofali się
13. Marek Ciepcieliński na jachcie Morliny, Carter 30
14. Cezary Jursza na jachcie Zefirek, Rambler

SailPortal.pl i PortalZeglarski com zamieścili reslację z rejsu. >> czytaj na ich portalu <<
>>> Relacja w TV Mazury <<<
 
Sponsorzy i Patroni Medialni Rejsu Samonych Żeglarzy
Castor
e-Rgb
Gaz - Kazimierz Punpur
Telewizja Mazury
Sail Portal
 
Kulig - 12 stycznia 2013
Członkowie Klubu Żeglarskiego Ostróda po spotkali się na kuligu dzięki Halince i Markowi, którzy udostępnili swoją działkę i bardzo pomogli w organizacji. Serdeczne dzięki !!!
 
ROK 2012
XIII Wędkarskie Zawody Spinningowe - 6 pazdziernika 2012
W dniu 6 pazdziernika odbyły się XIII Wędkarskie Zawody Spinningowe o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda - Dorożkarz 2012 w których zwyciężył Marcin Orzechowski.
 
Rejs Samotnych Żeglarzy - Ostróda 2012 Solo Challenge 24 Hour Non Stop
Kiedy w lutym 2012 3 ostródzkich żeglarzy wpadło na pomysł zorganizowania rejsu samotnych żeglarzy trwającego przez 24 godziny to większość osób nie wierzyła w powodzenie tego projektu, który ostatecznie otrzymał nazwę Ostróda 2012 Solo Challenge 24 Hour Non Stop.
W dniu 6 czerwca na Przystani Klubu Żeglarskiego Ostróda stawiło się dziewięcioro uczestników, którzy chcieli sprawdzić swoje żeglarskie umiejętności żeglując i przebywając na jachcie przez 24 godziny.
O godzinie 17:00 uczestnicy wyruszyli na akwen jeziora Drwęckiego i rozpoczęli swoją przygodę na trasie Ostróda - Piławki - Ostróda przy dość kapryśnym i zmienny wietrze. Nad bezpieczeństwem żeglarzy czuwało dwóch komandorów rejsu, którzy byli w ciągłym kontakcie z uczestnikami.
Po 24 godzinach cała dziewiątka żeglarzy bezpiecznie powróciła do portu gdzie oczekiwała na nich spora grupa kibiców co bardzo uradowało żeglarzy mimo zmęczenia po takim wyczynie.
Podczas rejsu komandorzy skrupulatnie liczyli przebytą trasę każdego z jachtów pomiędzy Piławkami, a Ostródą i po zakończeniu rejsu i podliczeniu przebytych mil morskich w klasie bez samosteru największy dystans przebył Krzysztof Kołakowski na jachcie Blekot, a w klasie z samosterem Cezariusz Wróblewski na jachcie Sparrow. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż dla Krzysztofa Kołakowskiego z jachtu Blekot rejs był dobrym sprawdzianem przed startem w XIII Morskich Regatach o Puchar Poloneza samotnych żeglarzy na trasie Świnoujście - Christianso - Szczecin, które odbędą się w 13-18 sierpnia 2012 r . Krzysztof będzie w tych regatach reprezentował Klub Żeglarski Ostróda.
Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów, dyplom za udział w rejsie oraz drobne upominki.
Podziękowanie za pomoc w realizacji projektu należą sie dla firmy E-RGB i Kłobuk Yacht, i patronów medialnych TV Ostróda oraz Internetowego Portalu Żeglarskiego www.portalzeglarski.com jak również dla komandorów Rejsu Grzegorza Witer i Krzysztofa Kurowskiego.
Organizatorzy rejsu czyli Grupa Ostródzkich Żeglarzy i Klub Żeglarski Ostróda mają nadzieje, iż w przyszłym roku więcej żeglarzy będzie chciało sprawdzić swoje umiejętności w samotnej żegludze, zwłaszcza, iż akwen jeziora Drwęckiego jest wymagającym dla żeglarzy.
Rejs nie ma charakteru rywalizacji i każdy żeglarz, który go ukończył może czuć się zwycięzcą, jednak po przeliczeniu przebytych mil morskich klasyfikacja na koniec wyglądała następująco:
1. Krzysztof Kołakowski - jacht Blekot
2. Cezariusz Wróblewski - jacht Sparrow
3. Bartłomiej Jursza - jacht Szkrab
4. Jacek Cycyński - jacht Olwik
5. Kazimierz Pumpur - jacht Dionizos
6. Cezary Jursza - jacht omega Biały Łabędz
7. Marek Ciepcieliński - jacht Morliny
8. Michał Paszkowski - jacht Dziuba
9. Juliusz Babicki - jacht Włóczęga IV
 
Pożegnanie zimy - 17 marca 2012
W dniu 17 marca 2012 Żeglarze z Klubu Żeglarskiego Ostróda i Ostródzcy Harcerze pożegnali zmimę topiąc tradycyjnie marzannę. Na zakończenie na terenie Klubu wszyscy posili się pieczonymi kiełbaskami na pierwszym w tym roku ognisku.
 
XI Bal Żeglarski 2012 - 18 luty 2012
W dniu 18 lutego 2012 w barze w U Michała odbył się XI Bal Żeglarski 2012.
ROK 2011
 
XII Wędkarskie Zawody Spinningowe - 8 pazdziernika 2011
W dniu 9 pazdziernika 2011 odbyły się XII Wędkarskie Zawody Spinningowe o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda - Dorożkarz 2011. Pogoda w tym dniu dopisała, ale nie była to dobra aura dla 22 wędkarzy. O godzenie 13:00 wszyscy powrócili na przystań klubu z niewielkimi połowami. I miejsce i Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda trafił do Sławomira Pal, który złowił jednego szczupaka i parę okoni, drugie miejsce zajął Grzegorz Sękowski, a III miejsce Marcin Elmerych. Wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane drobne nagrody rzeczowe.
 
10 Lat Klubu Zeglarskiego Ostróda
W 2001 roku 33 żeglarzy z Ostródy założyło stowarzyszenie, któremu nadano nazwę Klub Żeglarski Ostróda. W tym roku Klub obchodzi 10-tą rocznice tego wydarzenia. Z tej okazji dnia 1 maja na przystani Klubu "Trzy Syrenki" spotkali się żeglarze oraz przyjaciele Klubu. Oficjalną część spotkania poprowadził komandor Cezary Wawrzyński, który powitał wszystkich zaproszonych gości oraz członków Klubu. Z jego rąk zostały wręczone pamiątkowe medale członkom założycielom.
Nadano również dwa tytuły Honorowego Członka Klubu Żeglarskiego Ostróda dla Panów Burmistrzów Ostródy Jana Wasilewskiego oraz Jana Nosewicza. Swoja obecnością zaszczycił nas również Pan Burmistrz Ostródy Grzegorz Socha.
Na uroczystościach nie zabrakło honorowego członka naszego Klubu Pani Kapitan Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz oraz przedstawicieli innych ostródzkich Klubów : LOK Ostróda, Sokoła Ostróda oraz przystani "U Zdzicha". Nie zabrakło również Żeglarzy z Iławy oraz innych zaproszonych gości, którzy otrzmali pamiątkowe statuetki z okazji 10 lecia.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
Klub Żeglarski Ostróda pragnie podziękować Wszystkim, którzy przez ten czas nas wspierali, pomagali i dopingowali w naszych działaniach.
ada & ciara
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Burmistrz Jan Nosewicz odbiera tytuł Honorowego Członka
Klubu Żeglarskiego Ostróda
Burmistrz Jan Wasilewski odbiera tytuł Honorowego Członka
Klubu Żeglarskiego Ostróda
Burmistrz Jan Wasilewski
i Jan Nosewicz
z Komandorem Klubu
 
 
Topienie Marzanny - 19 marca 2011
W dniu 19 marca 2011 Żeglarze z Klubu Żeglarskiego Ostróda i Ostródzcy Harcerze pożegnali zmimę 2010/2011 topiąc tradycyjnie marzannę.
 
 
X Bal Żeglarski 2011 - 26 luty 2011
W dniu 26 lutego 2011 w Zajezdzie Przystanek Piławki odbył się X Jubileuszowy Bal Żeglarski 2011.
 
ROK 2010
 
XI Wędkarskie Zawody Spinningowe - 9 pazdziernika 2010
W dniu 9 pazdziernika 2010 odbyły się XII Wędkarskie Zawody Spinningowe o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda. Pogoda w tym dniu dopisała ale ni była to dobra aura dla wędkarzy i tak o godzenie 14:00 wszyscy powrócili ale bez ryb. Puchar został więc zdobył w drodze losowania Cezary Rasiński, wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane drobne nagrody rzeczowe w tym szczupaki.
 
Topienie Marzanny 20 marzec 2010
W dniu 20 marca 2010 Żeglarze z Klubu Żeglarskiego Ostróda i Harcerze z Ostródzkiego Hufca pożegnali zimę poprzez tradycyjne utopienie marzany która odpłynęła rzeką Drwęca w nieznanym kierunku. Wszyscy udali się do na teren przystani Klubu Żeglarskiego Ostróda gdzie wszyscy posilili pyszną zupą którą przyrządził nasz kolega Paweł, nie zabrakło również ognika i pieczonych kiełbasek.
 
IX Bal Żeglarski - 6 luty 2010
W dniu 6 lutego 2010 odbył sie w w restauracji "Karczma Mazurska" IX Ostródzki Bal Żeglarski.
 
 
Kulig - 30 Stycznia 2010
Już po raz drugi przy pięknej zimowej pogodzie członkowie Klubu Żeglarskiego Ostróda spotkali się na kuligu dzięki Halince i Markowi, którzy udostępnili swoją działkę i bardzo pomogli w organizacji. Serdeczne dzięki !!!
 
ROK 2009
 
X Wędkarskie Zawody Spinningowe - 10 pazdziernika 2009
W dniu 11 pazdzirnika 2009 sympatycy wędkarstwa spotkali się na XI Spinningowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego OSTRÓDA DOROŻKARZ 2009.
W tym roku najlepszy okazał sie Eugeniusz Góra, który zajął I miejsce
i zdobył główny puchar zawodów,
II miejsce Ryszard Nowicki, a III Leszek Pal.

>> Galeria zdjęć z zawodów <<
 
 
I Żeglarski Turniej Scrabblowy - 22 czerwca 2009
Wyniki i zdjęcia z I-go Żeglarskiego Turnieju Scrabblowego.
>> tu kliknij aby zobaczyć <<
 
Topienie Marzanny 21 marzec 2009
Ostródzcy Żeglarze z Klubu Żeglarskiego Ostróda powiedzieli zimie DOŚĆ i w pierwszym dniu wiosny postanowili podtrzymać związaną z tym tradycje. 22 osobowy orszak wyruszył z klubu na pomost gdzie dokonał podpalenia i utopienia marzanny, która odpłynęła mamy nadzieję z zimą w siną dal. Teraz pozostało na oczekiwanie na rychłe nadejście wiosny.
 
 
VIII Bal Żeglarski - Ostróda 21 luty 2009
W dniu 21 lutego 2009 w Karczmie Mazurskiej odbył się VIII Bal Żeglarski na którym do białego rana bawiło ponad 90 osób. Podczas balu zostały wręczone dwa patenty Honorowego Członka Klubu Żeglarskiego Ostróda dla Prezesa Zakładów Mięsnych w Morlinach Marka Młynarczyka, który odebrał tytuł osobiście z rąk vice Komandora Klubu Marka Kamińskiego oraz dla Prezesa Stoczni Jeanneau Ostróda Yacht Piotra Jasionowskiego. Pamiątkowe zdjęcie otrzymał z rąk Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jana Liberackiego Kierownik Klubu Krzysztof Kurowski.
 
 
Kulig 2009
Przy pięknej zimowej pogodzie członkowie Klubu Żeglarskiego Ostróda spotkali się w dniu 17.01.2009 na kuligu. Serdeczne podziękowania należą się dla Halinki i Marka za organizację imprezy.
 
ROK 2008
 
Opłatkowe Spotkanie Wigilijne 2008
W dniu 19 grudnia 2008 odbyło się opłatkowe spotkanie wigilijne członków Klubu Żeglarskiego Ostróda. Spotkanie było połączone z nadaniem Honorowego Członkostwa Klubu dla kolegi Jerzego Gawora
 
IX Wędkarskie Zawody Spinningowe - 11 pazdziernika 2008
W dniu 11 pazdzirnika 2008 sympatycy wędkarstwa spotkali się na X Spinningowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego OSTRÓDA DOROŻKARZ 2008.
 
PGNiG Bezpieczne Mazury - Ostróda 2008
W dniach 08-10 sierpnia 2008 w Ostródzie odbyła się impreza PGNiG Bezpieczne Mazury. Klub Żeglarski Ostróda pomagał w organizacji tego projektu zapewniając uczestnikom eliminacji Pucharu Polski Klasy Delphia 24 bazę dla jachtów i zawodników na terenie klubu. W dniu 08.08.2008 na Ostródzkim molo odbył sie program "Kawa czy Herbata" w którym zaprezentował się nasz klub. Prowadzący program Pani Iwona Schymalla i Pan Paweł Pochwała gościli na jachcie Sparrow gdzie rozmawiali z Krzyśkiem Kurowski , Alicją Kurowską , Makiem Kamińskim i Czarkiem Wróblewskim o Pani Krystynie Chojnowskiej - Liskiewicz która jest Honorowym Członkiem naszego Klubu.
W dniach 9-10 sierpnia rozegrano regaty Klasy Delphia 24, do rywalizacji stanęło 7 załóg którzy w 6 wyścigach rywalizowali na jeziorze Drwęckim w załodze jachtu Attis popłynął nasz klubowy kolega Zbyszek Kłosiewicz. Pierwszego dnia regat odbył sie dodatkowy wyścig dla VIP w którym na jachcie Attis popłynęli Marek Kamiński i Czarek Wawrzyński. Oprócz regat na molo odbywało się wiele imprez towarzyszących jak pokazy ratownictwa, pokaz grillowania, koncerty, parada jednostek pływających oraz występ Zbigniewa Wodeckiego.

Wyniki regat Delphia 24 Cup

Miejsce
Jacht
Sternik
1
2
3
4
5
6
Pkt
1
VOLVO OCEAN RACE - POL7 Zbigniew Kania
5*
1
2
4
1
1
9
2
FORD KUGA - POL10 Andrzej Czapski
3
2
5*
1
2
3
11
3
AUTO PODLASIE - POL33 Marcin Pietrzak
1
4*
1
2
4
4
12
4
HENRI LLOYD - POL14 Paweł Oskroba
2
3*
3
3
3
2
13
5
COMPUTEC S.A. - POL24 Maciej Gałązka
7*
6
4
5
6
5
26
6
ATTIS - POL5 Tomasz Rybicki
4
5
6*
6
5
6
26
7
PGNiG BEZPIECZNE MAZURY - DELPHIA YACHTS - POL4 Krzysztof Hubiszta
6
7*
7
7
7
7
34
 
VII Bal Żeglarski 2 luty 2008
Zobacz galerię zdjęć z VII Balu Zeglarskiego, który odbył sie w dniu 02.02.2008 w zajezdzie "Przystanek Piławki"
 
ROK 2007
Domek Campingowy - 7 listopada 2007
Klub nasz otrzymał w darze blisko 13-metrowej długości domek campingowy, który po stosownym remoncie służyć będzie naszym gościom (i nie tylko!). To powinien być początek tworzenia na terenie przystani pola namiotowego i biwakowego z prawdziwego zdarzenia. Niełatwa operacja transportu z Warszawy do Ostródy oraz posadowienia w Klubie miała miejsce 7 listopada. Teraz pozostaje czekać do wiosny…
Tu kliknij aby powiekszycsssss Tu kliknij aby powiekszycssssTu kliknij aby powiekszyc
 
VIII Wędkarskie Zawody Spinningowe - 6 pazdziernika 2007
W dniu 6 pazdzirnika 2007 sympatycy wędkarstwa spotkali się na IX Spinningowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego OSTRÓDA DOROŻKARZ 2007. Przy chłodnej ... wiecej >>>
 
Wizyta Pani Kapitan Chojnowskiej-Liskiewicz -23 września 2007
W niedzielę, 23 września gościliśmy na klubowej przystani Panią Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, .... wiecej >>>
 
 
Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniej przystrojoną łódkę Parady Jachtów podczas
XV Ostródzkich Dni Morza 2007 - 30 czerwca 2007
W dniu 7 lipca 2007 roku o godz. 11.00 na przystani KŻ Ostróda odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu.... wiecej >>>
 
 
Nadanie Tytułu Honorwego Członka Klubu - 1 maja 2007
W dniu 1 maja 2007 odbyło się uroczyste nadanie Pani kpt. Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz pierwszego tytułu Honorowego Członka Klubu Żeglarskiego Ostróda. Pani Kapitan była mieszkanką Ostródy i pierwszą kobietą na świecie, która samotnie opłynęła kulę ziemską na jachcie s/y "Mazurek" w latach 1976 - 1978. Przyczyniła się do popularyzacji żeglarstwa w Polsce i na świecie. Pani Krystyna co roku zaszczyca nas swoją obecnością podczas otwarcia sezonu żeglarskiego w Ostródzie oraz rozgrywanych regat w klasie Optymist o puchar Jej imienia.
Uroczystego nadania tytułu dokonał Burmistrz Miasta Ostródy Jan Nosewicz oraz Komandor Klubu Cezary Wawrzyński.
W galerii można zobaczyć klika zdjęć z tej uroczystości

 
Wodowanie Jachtów - 23 kwiecień 2007
Sezon żeglarski 2007 w Ostródzie rusza już parę jachtów w dniu dzisiejszym "poszło" na wodę, więcej w galerii zdjęć.
 
VI Bal Żeglarski - 10 luty 2007
W dniu 10 lutego 2007 roku w ostródzkim kasynie wojskowym odbył się VI Bal Żeglarski. Przybyli goście doskonale się bawili do pożnych godzin nocnych.
 
Otwarcie kubowej świetlicy - 3 luty 2007

W dniu 3 lutego 2007 roku, odbyło się oficjalne otwarcie długo wyczekiwanej świetlicy. A czekać było warto. Przepiękny kominek który stwarza prawdziwie ciepłą i rodzinną atmofserę, chociaż i bez kominka w naszym klubie nigdy nie brakuje przyjaznej i ciepłej atmosfery. Jak przy każdym oficjalnym otwarciu nie obyło się bez przecięcia tradycyjnej wstęgi, a właściwie liny żeglarskiej. I tak jak lina jest bliska każdemu żeglarzowi, tak i świetlica stanie się spokojną i cichą ostoją dla żeglarzy.

 
ROK 2006
 
Żeglarskie Spotkanie Opłatkowe - 16 Grudnia 2006
Już stało się tradycją, iż w grudniowy wieczór Ostródzcy i Iławscy żeglarze spotkali się na wigilijnym opłatku, spotkanie to odbyło się na przystani K.S. Sokół Ostróda. Wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia, do których dołączył się zaproszony na tę uroczystość Burmistrz Ostródy Jan Nosewicz. Po części oficjalnej były kolędy, wspomnienia oraz rozmowy. Ten wieczór żeglarze spędzili w miłej i sympatycznej atmosferze.
 
Żeglarski Wieczór Szantowy w Pub w Chacie z Mietkiem Folk - 15 Grudnia 2006
Po raz drugi Pub w Chcie oraz Klub Żeglarski Ostróda zorganizowali w grudniowy wieczór szantowy którego gwiazdą był zespół Mietek Folk. Przy taktach znanych i lubianych szant ostródzcy i iławscy żeglarze przy kufelku piwka bawili się do póˇnych godzin wieczornych.
 
Kominek pod zadaszeniem - pazdziernik 2006
W paˇdzierniku 2006 na terenie Klubu Żeglarskiego Ostróda zostały zakończone prace nad długo oczekiwanym kominkiem pod pięknie wykonanym zadaszeniem. Serdeczne podziękowania należą się członkom klub oraz sponsorom którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Teraz będzie gdzie miło spędzać czas nawet mimo brzydkiej pogody.
 
VII Wędkarskie Zawody Spinningowe - 14 pazdziernika 2006
W dniu 14 pazdziernika 2006 odbyły się VIII Wędkarskie Zawody Spinningowe o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda.
 
Spływ Drwęcą - żeglarze w kajakach! - 19 sierpnia 2006
W sobotę 19 sierpnia Klub Żeglarski Ostróda zorganizował spływ kajakowy rzeką Drwęcą.
Dziesięć kajaków przetransportowaliśmy lądem w górę rzeki, w okolice mostu przed miejscowością Ostrowin. Tam też rozpoczęliśmy naszą wyprawę.
Pierwotnym celem było jezioro Ostrowin. Niestety, po około 150 metrach płynięcia rzeką natknęliśmy się na nie do przebycia mur sitowia i trzciny. Ku ogólnemu rozczarowaniu okazało się, że ten niezwykle urokliwy odcinek Drwęcy jest niedostępny dla kajakarzy. Zmuszeni byliśmy zawrócić i lądem przemieścić się w dół rzeki, tym razem do mostu i jazu przed miejscowością Idzbark.
Przy ujściu rzeki Grabiczek do Drwęcy, obok "Młynu Mariaszek" po raz wtóry rozpoczęliśmy nasz spływ. Przepłynęliśmy wijącą się wśród pól i lasów Drwęcą ponad 9-cio kilometrowy odcinek szlaku, dopływając ostatecznie do jeziora Drwęckiego i naszej przystani.
Mimo początkowych trudności, wszyscy uczestnicy spływu byli niezwykle z wycieczki zadowoleni. Drwęca jest rzeczywiście pięknym, godnym polecenia szlakiem kajakowym.
Klubowi Żeglarskiemu Ostróda przybywa więc jeszcze jedna cykliczna impreza wodniacka - "Sierpniowy Spływ Kajakowy".
 
V Bal Żeglarski - 11 luty 2006
W dniu 11 lutego 2006 odbył sie w Zajezdzie Przystanek Piławki V Ostródzki Bal Żeglarski.
 
ROK 2005
 
Czyn na rzecz klubu , 14 maj 2005
Członkowie i sympatycy Klubu Żeglarskiego Ostróda wykonali budowę ogrodzenia naszej przystani.
 
IV Bal Żeglarski - 4 luty 2005
W dniu 4 lutego odbył sie IV Ostródzki Bal Żeglarski.
 
ROK 2004
 
SZANTY W OSTRÓDZKIEJ CHACIE -6 listopada 2004
6 listopada 2004 w "Pub w Chacie" Ostródzcy i Iławscy Żeglarze bawili się na Wieczorze Pirackim z Mietkiem Folkiem. Sponsorem koncertu byli: Pub w Chacie, NEO Komputer i Klub Żeglarski Ostróda. Burmistrz Ostródy wręczył dla Zespołu Mietek Folk autograf od wszystkich obecnych na koncercie gości. Wszyscy się świetnie bawili przy szantach co widać na zdjęciach.
 
V Wędkarskie Zawody Spiningowe - 23 pazdziernika 2004
W dniu 23.10.2004 roku odbyły sie na jeziorze Drwęckim VI Wędkarskie Zawody Spiningowe o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda. Pierwsze miejsce zajął i zdobył puchar przechodni Marek "Skibka" Pniewski, o wynikach pozostałych się nie mówi przez grzeczność. Jedną z nagród był żywy około 7 kilogramowy szczupak, któremu w przypływie wspaniałomyślności MISTRZ darował wolność. Po rozdaniu nagród odbyło się tradycyjne ognisko wędkarsko-żeglarskie okraszone wyśmiennitym kapuśniaczkiem na świńskich ogonach mniam, mniammmm... Do zobaczenia za rok.
 
III Bal Żeglarski - 7 luty 2004
W dniu 7 lutego 2004 odbył sie III Ostródzki Bal Żeglarski.