Klub Żeglarski OstródaKlub Żeglarski Ostróda
# Życzenia dla:
Pogoda dla Ostródy # Pogoda dla Żeglarzy # NAJPOPULARNIEJSZY KLUB WARMI I MAZUR !
Klub Żeglarski Ostróda na  Facebook
Współpracujemy
Animex S.A. Morliny
JEANNEAU by Ostróda Yacht
Telewizja Ostróda
 
 
Klub Żeglarski Ostróda
 
 
Dane zawarte na stronie nie stanowią
oferty handlowej.

©
Klub Żeglarski Ostróda
Z ŻYCIA KLUBU ŻEGLARSKIEGO OSTRÓDA
... Ważne Wydarzenia, Spotkania, Bale, Prace, Inwestycje, Wieczory Szantowe, Zawody ....

XVII Wędkarskie Zawody Spinningowe - 1 pazdziernika 2016
W dniu 1 pazdziernika 2016 odbyły się XVII Wędkarskie Zawody Spinningowe o Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda - Dorożkarz 2016. Pogoda w tym dniu dopisała, ale nie była to dobra aura dla 22 wędkarzy. O godzenie 13:00 wszyscy powrócili na przystań klubu z niewielkimi połowami. I miejsce i Puchar Kierownika Klubu Żeglarskiego Ostróda trafił do Ryszarda Raby, drugie miejsce zająła Małgorzta Wieczorek. Wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane drobne nagrody rzeczowe.

15 lat Klubu Żeglarskiego Ostróda
Dnia 1 maja 2016 r. Klub Żeglarski Ostróda uroczystą biesiadą żeglarską uczcił swoje 15-te urodziny. Zebranie założycielskie stowarzyszenia miało bowiem miejsce 16 grudnia 2000 r., natomiast wpis do Krajowego Rejestru Sądowego stowarzyszenie uzyskało dnia 5 marca 2001 r.
Z okazji tego jubileuszu Klub wydał okolicznościowy folder, podsumowujący dotychczasową działalność i osiągnięcia członków Klubu i jego sympatyków, natomiast po ceremonii zakończenia XIII Regat o Puchar kpt. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz w klasie Optymist odbyła się "urodzinowa" uroczystość. W spotkaniu wzięło udział i minione lata wspominało wielu ostródzkich żeglarzy i wodniaków, w tym z sąsiadujących z nami przystani żeglarskich.
Gościem honorowym była Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, będąca Członkiem Honorowym KŻO oraz Honorowym Obywatelem miasta Ostródy, wraz z towarzyszącym jej mężem Wacławem Liskiewiczem, projektantem słynnego jachtu "Mazurek". Pani kapitan obchodzi w tym samym roku co Klub kilka swoich jublileuszy, m.in. 50-lecie otrzymania patentu kapitana jachtowego, 40-lecie wypłynięcia w historyczny rejs z Las Palmas dookoła świata, a przede wszystkim 80-lecie urodzin, które przypadają w początkach lipca. Tak więc była to znakomita okazja to złożenia Pani kapitan urodzinowych życzeń, odśpiewania "Sto Lat!" oraz skosztowania tortu, ufundowanego przez innego gościa honorowego uroczystości, burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza. Dzięki takiemu zbiegowi okoliczności można było połączyć w jedną kilka uroczystości.
Na obchodach obecni byli także dwaj inni Członkowie Honorowi Klubu: były burmistrz Ostródy Jan Nosewicz oraz Marek Ciepcieliński, a okazjonalną statuetkę za całokształt pracy na rzecz klubowych regat wręczona została kol. Elżbiecie Feltynowskiej.
Pisemne życzenia i pozdrowienia z okazji jubileuszu Klubu skierowali do zebranych Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wodny Klub Sportowy "Sokół", Grażyna i Jurek Traczowie oraz żeglarze iławscy, na czele z Andrzejem Szydzikiem.
Spotkanie trwało do pózna, rozpoczynając tym samym przygotowania do kolejnych, 20-tych urodzin naszego Klubu...

Ps. za użyczenie namiotu specjalne podziękowania Zarząd Klubu składa Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Ostródzie i jego Dyrektorowi Kazimierzowi Wośkowi.


I Zawody w bowlingu - 27 luty 2016r
W dniu 27.02.2016r w ostródzkiej kręgielni King Pin odbyły się I zawody w bowlingu o puchar Klubu Żeglarskiego Ostróda.
Po dwóch godzinach rywalizacji oraz dobrej zabawy puchar trafił do najlepszego w turnieju Michała Paszkowskiego.
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc